2024 Elkford Triathlon Confirmations
05/25/24 05:46:53pm MDT  112 Total Entries
   
   
     Sprint Individual - 31
Last name First Name Shirt Race/Category Swimtime Swim
ATHERTON KEVIN NO SPRT60+M 21:00 750
BENNETT JAMES NO SPRT20-29M 14:00 750
CHRISTENSEN SCOTT NO SPRT60+M 25:00 750
COATES EMILY NO SPRT40-49F 12:45 750
CULTRERA JORDAN M SPRT19&UF 11:30 750
D'HAMERS CHARISSE M SPRT30-39F 20:00 750
DARIMONT EMMA NO SPRT30-39F 22:00 750
DUQUESNAY ANDREW NO SPRT30-39M 12:30 750
FERGUSON ALLISON M SPRT30-39F 20:00 750
FERGUSON IAN L SPRT60+M 14:30 750
HARRINGTON MIKE NO SPRT40-49M 17:00 750
INMAN JAMIE NO SPRT40-49F 20:00 750
JACYSZYN PHILIP NO SPRT30-39M 20:00 750
KIELPINSKI CYNTHIA NO SPRT20-29F 12:30 750
KURIO BRETT M SPRT30-39M 17:00 750
KURIO ROBERT NO SPRT30-39M 18:00 750
LAPOINTE SYLVIE L SPRT60+F 35:00 750
LEMIEUX STEPHANIE M SPRT40-49F 15:00 750
LESSARD CHRISTIAN NO SPRT60+M 20:00 750
LONGSHAW DAVID NO SPRT40-49M 11:15 750
MASON COLLEEN S SPRT30-39F 14:00 750
MAYNE CJ L SPRT20-29M 30:00 750
MURPHY STEVE L SPRT60+M 19:00 750
NICOL JEFFREY NO SPRT30-39M 11:00 750
NORTON KAROLINA NO SPRT40-49F 18:00 750
PAGE-SHINER IAN NO SPRT30-39M 15:00 750
QUINN HILTON L SPRT50-59M 12:00 750
SCHMIDT MARTY L SPRT50-59M 22:00 750
SIMPKIN DEVIN L SPRT30-39M 15:00 750
STEVE KALLIES NO SPRT40-49M 25:00 750
UYTTERHAGEN SHELLEY NO SPRT60+F 30:00 750
   
     Sprint Team - 12
 
Last name First Name Shirt Race/Category Team Swimtime Swim
AKKERMAN
  SKELTON
  KLIX
RELDA
 THOMAS
 WAYLON
M
XL
L
SPRT TEAM3-40-49 DUCK, DUCK, MOOSE! 23:00 750
BECK
  FRIESEN
  KOZUB
CARLY
 ANNABELLE
 KAITLIN
L
S
M
SPRT TEAM3-19&U POOL PREDATORS 09:30 750
BINGLE
  OOMS
  MERDUKH-KWATERA
ALEXIS
 ANDREW
 SOFIIA
M
L
S
SPRT TEAM3-40-49 TRY…. YOUR BEST 30:00 750
DORATTY
  MELNICK
  WAGNER
STEPHANIE
 KILMENY
 TANYA
S
S
S
SPRT TEAM3-30-39 THE DYNAMIC DIVAS 14:00 750
DUBNYK
  MURLAND
  MCMURRAY
JESSY
 ANDREA
 ELLAH
NO
NO
NO
SPRT TEAM3-30-39 SPITFIRES 20:00 750
ENGEL
  ANECA
  HYDE
PAIGE
 DAVID
 JO
S
M
S
SPRT TEAM3-30-39 ELKFORD DENTAL 30:00 750
HARASEM
  HARASEM
  PIPER
LORI
 LORI
 DUANE
M
NA
L
SPRT TEAM2-50-59 HP SAUCE 15:00 750
LESSARD
  TESKE
  FULTON
VALERIE
 CHRIS
 SHEENA
NO
NO
NO
SPRT TEAM3-40-49 THE PARENT CREW 14:00 750
LOVLIN
  ANECA
  MORI
TATHLINA
 TESSA
 AMANDA
M
M
M
SPRT TEAM3-30-39 MUDDERS 20:00 750
MCKINNON
  MCKINNON
  MCKINNON
MARIE
 MARIE
 MARIE
S
S
S
SPRT TEAM2-40-49 MARIE AND BENNY 30:00 750
MURPHY
  NORTON
  NORTON
COLLEEN
 JAMES
 JAMES
M
NO
NO
SPRT TEAM2-60+ MARS ROVER 21:00 750
PELLETIER
  DESJARDIN
  DESJARDIN
COURTNEY
 JESSICA
 JESSICA
NO
NO
NO
SPRT TEAM2-20-29 COURT AND JESS 30:00 750
   
    XSprint Individual - 3
 
Last name First Name Shirt Race/Category Swimtime Swim
BAIRD BRENDA NO XSPRT 60+ F 23:13 750
RUSSELL KATHERINE NO XSPRT 40-49 F 13:50 750
SISKA LINDSAY NO XSPRT 40-49 F 22:00 750
   
    XSprint Team - 1
 
Last name First Name Shirt Race/Category Team Swimtime Swim
WILKIE
  WILKIE
  WILKIE
EMILY
 KEVAN
 MARCUS
M
L
S
XSPRT TEAM3-40-49 THE HAIRLESS AND THE HEIRS 16:00 750
   
    Kids Individual 100M - 40
 
Last name First Name Shirt Race/Category Swimtime Swim
ALESSIO MICK Y_L K100 - 8-10M 00:00 100
ALESSIO TOMMY S K100 -11-13M 00:00 100
BARCLAY MATTHEW NO K100 - 8-10M 02:30 100
BELISLE HADLEY Y_M K100 - 8-10F 05:00 100
BELISLE PEYTON Y_M K100 - 7&UF 05:30 100
BEZEAU KENNEDY Y_M K100 -11-13F 10:00 100
BUCHANAN DAVID Y_S K100 - 7&UM 10:00 100
CHIERNYK THEA Y_M K100 - 8-10F 04:00 100
CHOROSZEWSKI JAMES Y_M K100 - 7&UM 08:00 100
DONALDSON OLIVER NO K100 - 8-10M 01:40 100
DONALDSON ZOEY NO K100 - 7&UF 02:00 100
DORATTY AVA Y_S K100 - 8-10F 03:11 100
DORATTY TARYK Y_S K100 - 7&UM 05:00 100
DUTHIE RYDEN Y_M K100 - 8-10M 00:00 100
GAGNON KATELYN Y_L K100 -11-13F 03:45 100
GOGGIN CHARLES Y_S K100 - 7&UM 04:00 100
GOGGIN JULIETTE Y_M K100 - 8-10F 03:00 100
HOLSTEIN ALEEAH Y_M K100 - 8-10F 02:15 100
INMAN CAVEN Y_S K100 - 7&UF 18:00 100
LE GRICE ESTELLE Y_S K100 - 7&UF 05:00 100
LEWIS LUCAS Y_L K100 -11-13M 30:00 100
LEWIS MARCUS Y_L K100 - 8-10M 30:00 100
LONGSHAW LEO Y_M K100 - 8-10M 01:45 100
MUNN BETH S K100 - 8-10F 05:00 100
MUNN TORI Y_L K100 - 8-10F 05:00 100
NORTON BENITA Y_S K100 - 8-10F 10:00 100
NORTON ISABELLA Y_S K100 - 7&UF 10:00 100
OLSEN MAK Y_M K100 - 8-10F 08:00 100
PETTIFOR ELOISE Y_S K100 - 7&UF 20:00 100
RAMOS ALEXANDER JR Y_M K100 - 8-10M 10:00 100
RAMOS XANDRA Y_M K100 -11-13F 10:00 100
RUSSELL ELLIOT Y_S K100 - 8-10M 02:30 100
RUSSELL JUDE Y_S K100 - 7&UM 05:00 100
SISKA ASPEN S K100 -14-16F 08:00 100
SISKA DYLAN S K100 -11-13F 06:00 100
SKELTON GREGORY Y_L K100 - 8-10M 10:00 100
SYLVESTER HUXLEY Y_S K100 - 8-10M 10:10 100
TONER RUSSELL Y_L K100 - 8-10M 08:00 100
WELSH CALEB Y_M K100 - 8-10M 04:30 100
WRENCH JUNIPER Y_S K100 - 7&UF 10:00 100
   
    Kids Team 100M - 9
 
Last name First Name Shirt Race/Category Team Swimtime Swim
ANDRAG
YOUNG
HELMER
KIERAN
PAIGE
 EVELYNN
Y_M
Y_S
Y_S
K100 -3P 7&U TRI AND CATCH US 10:00 100
BARCLAY
BARCLAY
BARCLAY
ANDREW
ROWAN
 ANDREW
NO
NO
NO
K100 -2P 7&U TWIN TERROR 05:00 100
BATES
MELDRUM
MCKELLAR
RUBY-RAINE MARIE
CARTER
 LINCOLN
S
NA
S
K100 -3P 8-10 THE GIVERS 05:27 100
BRAELYNN
BOURGEOIS
LYMAN
MCLEAN
QUINN
 KASPIN
Y_L
M
Y_M
K100 -3P 8-10 TEAM UNHINGED 05:00 100
KLAPP
BREWER
SYLVESTER
JADA
JULIA
 CHARLIE
M
Y_M
Y_M
K100 -3P 8-10 TRIPLE TROUBLE 10:10 100
KLIX
ALFARO MONTEIRO
KLIX
AMARIAH
TOBI
 MALACHI
Y_L
S
Y_M
K100 -3P11-13 THE RUBBER DUCKIES 03:00 100
MCCOLMAN
HALI
HANSEN
ANGUS
BROWN
 TEIGAN
M
Y_L
Y_L
K100 -3P11-13 THE HATTERS 05:00 100
OOMS
BINGLE
BINGLE
BROM
MASON
 GRIFFIN
Y_M
Y_L
Y_L
K100 -3P11-13 THE 3 BRO-SKITEERS 03:10 100
WILKIE
WILKIE
WILKIE
ALICE
ALICE
 PAYTON
NO
NO
NO
K100 -2P 8-10 SWIFT SISTERS 04:00 100
   
    Kids Individual 200M - 14
 
Last name First Name Shirt Race/Category Swimtime Swim
ANECA NATALIE S K200 -11-13 F 20:00 200
BROWN OLIVIA Y_L K200 - 8-10 F 07:00 200
BROWN ROWAN S K200 -11-13 M 07:00 200
CHOROSZEWSKI TIM S K200 -11-13 M 03:40 200
GOGGIN ANNE Y_M K200 - 8-10 F 05:00 200
OLSEN ASHLYN Y_M K200 -11-13 F 10:00 200
RUSSELL ISAAC Y_M K200 -11-13 M 05:00 200
SUTHERLAND COLTON M K200 -14-16 M 05:00 200
SUTHERLAND DECLAN M K200 -11-13 M 06:00 200
SUTHERLAND NAHANNI S K200 - 8-10 F 08:00 200
TOGO BENTLEY M K200 -11-13 M 03:10 200
WELSH ETHAN Y_L K200 -11-13 M 05:15 200
WELSH JADEN S K200 -14-16 F 05:00 200
WELSH MIKAYLA S K200 -14-16 F 05:30 200
   
    Kids Team 200M - 2
 
Last name First Name Shirt Race/Category Team Swimtime Swim
ANECA
  ANECA
  ANECA
BOBBY
 BOBBY
 RAY
Y_L
NA
Y_L
K200 -2P 8-10 ANECA BROTHERS 30:00 200
WARD
  WILSON
  KERR
HAVYN
 JULIA
 IZZY
L
Y_L
Y_L
K200 -3P11-13 THE SPEEDY 3 05:00 200